Кошик
348 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

ТВОРЧІСТЬ.КИЇВ Творіть ремонт з НАМИ

Снігозатримувачі на дахах

Снігозатримувачі на дахах

Снігозатримувачі - вибір, монтаж, види

Дорогі друзі! Непередбачуваність погоди, перепади температур накладають свій відбиток на конструкції будівель, на будівельні роботи. Це роботи з утеплення, гідроізоляції, а також щодо затримання снігу, що представляє небезпеку, перебуваючи на даху.

Важко передбачити поведінку снігу та крижаних утворень, доводиться самостійно або за допомогою фахівців прибирати їх з даху. Падаючи з великої висоти, сніг може пошкодити не тільки все, що знаходиться на землі, але і по шляху зруйнувати покриття скатної даху, карнизи, проводку, системи для відведення води, кондиціонери.

СнігоутримувачІ на даху снігоутримувачі на даху снегоудержателидах

Вирішити цю задачу можуть розроблені фахівцями металеві конструкції - снігозатримувачі, які закріплюються на даху. Вони перешкоджають сповзання снігової маси, виконують функцію теплоізоляції, розподілу снігу з даху рівномірно, щоб не було зайвого тиску на одну ділянку.

Що являють собою снігозатримувачі, їх різновиди
Два види снігозатримувачів, один з яких безпосередньо створює перешкоду для снігу (снегобарьеры), а другий частково пропускає крізь себе безпечне його кількість (снігозатримувачі), відрізняються по конструкції. Основні типи конструкцій снігозатримувачів варіюються за розмірами і конфігурації, матеріалу і міцності, вони бувають:

пластинчасті (корінні)
трубчасті;
точкові (бугельні)
гратчасті.
Якщо будинок побудований з кутом нахилу даху не більше 30о, а кількість опадів за зиму не надто велике, доцільно застосувати пластинчасті снігозатримувачі.

пластинчасті снігозатримувачі

Їх виготовляють з тих же матеріалів, що й покрівля (з профнастилу або металочерепиці), на яку вони монтуються. Металева конструкція зігнута у вигляді куточка, який має дві полички для кріплення. Висота виробів невелика - від 4 до 6 див.

Трубчасті снігозатримувачі - це цілий вузол, що складається з кількох кронштейнів, в передбачені отвори яких вставляються труби. На горизонтальних полицях нижній частині кронштейнів є отвори для кріплення. Для різновидів покрівельного матеріалу випускаються свої типи кронштейнів. Природно, що спосіб кріплення в них теж відрізняється.

трубчасті снігозатримувачі для керамічної черепиці Трубчасті снігозатримувачі

Раджу вибирати снігозатримувач трубчастий, у якого розмір відстані від площини даху до краю першої труби дорівнює 2-3 см, а між трубами 8-10 див. Саме трубчаста конструкція краще всього підходить для дахів з ухилом до 60 °. До речі, якщо похил більше 60 °, то сніг не може затримуватися на даху, і монтувати снегостопоры не потрібно.

КУПИТИ снігозатримувачі

Надійність трубчастих снегоуловителей дозволяє витримувати значний тиск снігового замету. А міцний матеріал для виготовлення (оцинкована сталь), покритий стійкою сучасної фарбою кольору покрівлі, не схильний до корозії.

Гратчасті снігозатримувачі за своєю конструкцією та принципом роботи схожі на трубчасті. Вони складаються з кронштейна з отворами для кріплення на дах, але замість труб використовуються решітки (металеві сітки).

Гратчасті снігозатримувачі гратчасті снігозатримувачі

Вони збільшені площі, затримують значну кількість снігу і застосовуються на розлогих дахах з крутим ухилом: найчастіше на комерційних і виробничих будівлях. Хоча і на будівлях приватних будинків їх теж можна зустріти.

Ефективність снігозатримувача (міститься маса снігу), безпосередньо залежить від розмірів решіток, які можуть бути 5-7 см, або 15-20 див. Найбільші решітки утримують на даху весь обсяг снігу і льоду, пропускаючи тільки талу воду. Використовувати їх можна практично з будь-яким матеріалом даху, але по міцності вони поступаються трубчастим сниговловлювачам. Якщо решітка приварена до кронштейнів, товщина яких значно перевищує товщину решітки, то виріб більш надійно.

Точкові снігозатримувачі (бугельні) зазвичай застосовують як доповнення до вищеназваних видів, а також для монтування на м'яких покрівлях, які найчастіше мають невеликий ухил.

Точкові снігозатримувачі на м'якій покрівлі

Сніг з них не сходить самостійно, але все ж краще підстрахуватися, встановивши точкові бугельні в шаховому порядку. Вони являють собою металеву пластину з отворами під підкріплення (безпосередньо до решетування) і сформовану на кінці у вигляді гака (трикутника).

Варіанти монтажу снігозатримувачів
Всі, хто стикався з будівництвом будинків, добре знають, що на сьогоднішній день найбільш поширені і затребувані такі покрівельні матеріали, як:

металочерепиця;
метал (для фальцевих покрівель) - оцинкована сталь, алюміній, мідь;
профнастил;
м'які покрівельні матеріали (руберойд, бітумна черепиця, ондулін, і матеріали, засновані на склохолсті).
Для кожного типу покрівлі підбирається своя, спеціальна система затримання снігу. Але є і загальні вимоги.

Загальні принципи монтажу
Монтаж першого ряду снігозатримувачів повинен здійснюватися над несучою стіною. Якщо на даху є елементи, які потрібно захистити від сніжної маси, то задержателы встановлюються над ними, наприклад, над трубами, мансардними вікнами, водостічної системою.

Якщо при цьому дах має кілька скатів, то бар'єри для снігу монтуються над кожним нижнім скатом, захищаючи матеріали покрівлі від падіння снігу з верхнього ската. Від кута нахилу даху і величини схилу залежить, яке число рядів снігозатримувачів ви повинні встановити. Виконати правильний монтаж дуже важливо, щоб отримати потрібний результат, якого не завжди досягають невправні будівничі.

Для розрахунку правильного розміщення снігозатримувачів на даху існує таблиця, складена фахівцями, з допомогою якої можна визначити довжину ската до снігозатримувачів від гребеня даху в залежності від кута нахилу покрівлі, категорії засніженості району та величини відстані між кронштейнами.

Особливості монтажу снігозатримувачів відрізняються на покрівельних матеріалах.
Металочерепиця та профнастил. Поверхня покрівлі з цих матеріалів гладка, сніг не затримується, тому встановлювати снігозатримувачі обов'язково. При розрахунку їх кількості, як для металочерепиці, так і будь-якого іншого матеріалу покрівлі враховують його особливості, довжину ската даху, крок обрешітки, Сніжність регіону. Розрахунок базується на табличних даних, а також на різновидах снегобарьеров.

Правильна установка снегозадежателей на Монтаж металочерепиці на профнастил

Для цього типу покрівельних матеріалів підходять всі вищеназвані модифікації снігозатримувачів. Найчастіше з них використовують моделі трубчасті, довжина яких може бути до 3 м, висота до 15 см. А також гратчасті, з решітки заввишки 5-15 см Ці два види витримують великий обсяг снігу. Монтаж здійснюється наступним чином:

встановлення снігозатримувача в оптимальному варіанті відбувається при монтажі покрівлі;
після розрахунку по таблиці кількості снігозатримувачів розміщують точки кріплення на нижній хвилі матеріалу для щільного прилягання до решетування, щоб забезпечити збереження пристрою і міцність всієї конструкції;
додатково в цих місцях зміцнюють решетування планками. Існують різновиди металочерепиці, під які виробники створюють спеціальні кронштейни з виступами під кріплення, тоді обрешітку не посилюють.
потім кріпляться покрівельні елементи і відразу свердлити отвори під кріплення, прикручуються саморізами кронштейни снегостопоров крізь метал покрівлі планку обрешітки. Спеціальні саморізи зверху пофарбовані в колір покрівлі і забезпечені полімерною прокладкою;
отвори під кронштейн герметизуються гумовими ущільнювачами;
для металочерепиці та профнастилу крок між точками кріплення становить 50-100 см: чим крутіше схил, тим менше крок;
у встановлені кронштейни вставляються труби (часто овального перерізу) або кріпляться решітки. Всі елементи між собою поєднуються наскрізними болтами.
кількість рядів снігозатримувачів визначається по таблиці.
Крім «снегорезов» можна на цих матеріалах встановлювати і бар'єрні снігозатримувачі, найбільш міцні і надійні. Але величина снігових мас обмежується невеликою висотою куточка, і можливе сходження снігу, якщо вона буде перевищена. Бугельні стопора на металочерепицю та профнастил також встановлюються, зазвичай в шаховому порядку, вони дроблять замети на маленькі частини і затримують схід снігу.

Сталева фальцева покрівля. В основному тільки гратчасті і трубчасті снігозатримувачі підходять для установки на фальцевої покрівлі з оцинкованої нержавіючої сталі. Кріплення таких пристроїв проводиться своєрідними кронштейнами з затискачами, які прикріплюються прямо до фальца. Оскільки свердлити отвори в покритті не потрібно, герметичність покрівлі не порушується, а також виключена необхідність посилення обрешітки.

Монтаж трубчастого Снігозатримувачі на фальцевую покрівлю

При монтажі затискач кронштейна надаватися на фальц, в якому просвердлюють необхідну кількість отворів, через них відбувається кріплення болтами з гайками. Конструкція снігозатримувачів буде достатньо надійною, якщо кріпити кронштейни до кожного фальца.

Велика перевага такого кріплення полягає ще і в тому, що пристрій затримання снігу можна монтувати на вже побудовану дах, і навантаження від тиску снігових заметів розподіляється уздовж фальца, чому вся система досить надійна.

 

Інші статті
  • Гідроізоляція фундаменту
    Гідроізоляція фундаменту
    Гідроізоляція фундаменту своїми руками, дуже важливий і трудомісткий процес, без гідроізоляції фундаменту, не повинно бути побудовано, ні вдома. Гідроізоляція захистить ваш будинок від всіх природних стихій.
    Читати
  • Як вирівняти підлогу в квартирі
    Як вирівняти підлогу в квартирі
    Рівна підлога спрощує завдання по укладанню будь-якого декоративного покриття і забезпечує довгий термін його служби.
    Читати
Контакти
+380 (68) 936-40-74
Київ, Україна
ТВОРЧІСТЬ.КИЇВ
Графік роботи
  • Понеділок
    09:0017:00
  • Вівторок
    09:0012:00
  • Середа
    09:0017:00
  • Четвер
    09:0017:00
  • Пʼятниця
    09:0015:00
  • Субота
    Вихідний
  • Неділя
    Вихідний

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner