Корзина
285 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
ТВОРЧЕСТВО.КИЕВ Творите ремонт с НАМИ

Як вирівняти підлогу в квартирі

Як вирівняти підлогу в квартирі

Рівна підлога спрощує завдання з укладання будь-якого декоративного покриття і забезпечує довгий термін його служби.

Як вирівняти підлогу в квартирі
  Вирівнювати підлогу можна декількома методиками.  Традиційне вирівнювання бетоном і цементно-піщаними розчинами, а також листовими матеріалами по лагам.  До сучасних методів належать самовирівнюючі полімерні суміші, наливні підлоги і укладання Кнауф-плит на керамзитову засипку.  Технології відрізняються сферою застосування по товщині шару, що наноситься, за рівнем вологості в приміщенні, а також за рівнем витримується навантаження.  Крім того, одні способи під силу тільки професійним будівельникам, інші можливо здійснити своїми руками.  Розглянемо особливості і випадки застосування кожної з технологій.

 Підготовка підлоги до вирівнювання
 Перед вирівнюванням підлогу необхідно підготувати.  Цей процес включають в себе кілька етапів.

 В першу чергу необхідно зняти всю стару обробку, якщо така є (лінолеум, плитка, ламінат, дошки та інші).
 Відремонтувати тріщини бетонної стяжки.  Якщо це неможливо зробити, то видалити всю стяжку за допомогою перфоратора.
 Очистити поверхню від жиру, фарби та бруду.
 Знепилити основу за допомогою пилососа.
 Нанести грунтовку і дати їй повністю просохнути (перед використанням сумішей для вирівнювання).
 Заключний етап підготовки - це зміна рівня підлоги.  У приміщенні повинен бути однаковий рівень підлоги після його обробки.  Якщо в квартирі планується використовувати обробку різної товщини (ламінат в кімнатах і плитку в кухні, наприклад), то це треба враховувати.  У цьому випадку рівень чорнової підлоги в кімнатах з різними покриттям для підлоги повинен відрізнятися на пару міліметрів.
 грунтування бетонної підлоги

 Розчин-ровнітель
 Один із способів вирівнювання статі - це використання самовирівнюються сумішей.  Наливна підлога - це суха суміш на цементній, гіпсової або мінеральній основі з полімерними добавками.  Полімерні склади пластичні, зручні і прості в застосуванні, створюють ідеально рівну і дуже міцну поверхню підлоги при мінімальному шарі.  Можуть використовуватися під будь-які види підлогових покриттів, в приміщеннях з будь-яким рівнем вологості, а також в системах "тепла підлога".  Такі склади швидко сохнуть і дозволяють ходити по підлозі вже через 2-3 години (швидкотверднучі склади як, наприклад, Siltek FM-57 швидкотвердіюча) і укладати декоративне оздоблення вже через добу.  Можливість наносити тонким шаром (від 0,5 до 100 мм) дозволяє використовувати наливні підлоги в квартирах як з низькими, так і з високими стелями.

  Наливні підлоги (самовирівнюючі полімерні суміші) універсальні.Їх можна використовувати в громадських приміщеннях і офісах, в квартирах і заміських будинках.  Він відмінно підходять для вологих приміщень в будинку, наприклад, в кухнях і ванних кімнатах.  Ці склади оптимально використовувати в приміщеннях невеликої площі, де перепад рівня підлоги варіюється від 0,5 до 100 мм, наприклад, у випадках, коли якість старої стяжки не відповідає вимогам укладання підлогового покриття (требует ремонта, має нерівності або тріщини).  Існують базові товсті (наприклад, Наливна підлога старателі високоміцний самонівелюються), фінішні тонкі (наприклад, Наливна підлога Weber. Vetonit 3100 фінішний, 20 кг) і універсальні склади (наприклад, Наливна підлога Siltek F-50, Ceresit CN 69).  Вони розрізняються товщиною шару, що наноситься і, відповідно, підбираються залежно від стану основи.  Базові створюють шар від 10 до 100 мм.  Фінішні використовуються для вирівнювання перепадів від 0,2 до 30 мм і є найдорожчими з усіх видів.  Існують також універсальні суміші, які можуть наноситися від 2 до 100 мм завтовшки.

 Етапи виконання роботи

 Перший етап - це оцінка міцності підстави.  Для цього потрібно простукати підлогу, щоб знайти слабкі місця і видалити їх.  Щоб визначити, чи підходить поверхню для наливної підлоги, потрібно звичайною монетою накреслити пересічні лінії, і якщо візерунок вийшов рівним без "бахроми", то на таку підставу можна наливати самовирівнюючі суміші.

 Другий етап - підготовка підстави.  Для цього вона очищається, обезпилюється, грунтується складом глибокого проникнення (наприклад, Грунтовка Ceresit CT17, 10 л).

 По нижньому периметру приміщення кріпиться кромочная стрічка (наприклад, Стрічка Кнауф FE кромочная демпферна для підлоги 100 мм х 40 м).  Вона служить додатковим тепло- і звукоизолятором, а головне, нівелює лінійне розширення стяжки при коливаннях температури.

 Наступний етап - приготування розчину.  Важливо дотримуватися інструкції виробника. Затворять розчин потрібно шляхом додавання суміші в воду, а не навпаки (вливати воду в сухий склад), і розмішувати будівельним міксером.  Важливо використовувати саме ту кількість води, яке рекомендується виробником.  Якщо води буде недостатньо, то склад буде менш текучим і буде погано розподілятися по поверхні.  Якщо води буде з надлишком, то погіршаться міцності стяжки, вона буде розтріскуватися.

 Готовий розчин просто наливаємо на підставу розподіляємо шпателем.  Важливо працювати швидко, розподіляючи розчин до його схоплювання.  Час плинності розчину - близько півгодини.  Рекомендується заливати підлогу одноразово.  На великих площах заливку слід виробляти смугами, але дуже швидко, що краї смуг не встигали підсихати.Завершальний етап - це видалення повітря з стяжки Для цього по ній проводять голчастим валиків, довжина голок якого дворазово перевищує товщину розчину.

 Поки стяжка сохне не можна допускати виникнення протягів, а також не можна обдувати або обігрівати приміщення.  Ходити по підлозі можна через 1-2 години, а декоративне оздоблення можлива через 1-14 діб, в залежності від товщини шару і умов затвердіння.

 Бетонна або піщано-цементна стяжка
 Вирівнювати підлогу можна також бетоном і рідкими цементно-піщаними розчинами.

 Бетон складається з цементу і дрібнофракційних щебінки.  Щебінка надає складу особливу міцність, а малий вміст бетону в складі забезпечує низьку вартість розчину.  Бетонну стяжку можна заливати товстим шаром (від 5 см) і при цьому створювати міцну і довговічну поверхню, яка здатна витримувати значні навантаження До мінусів використання бетону відноситься дуже довгий період висихання, який може бути до 28 днів.  Це значно збільшує час проведення ремонтних робіт.  Крім того, бетонні стяжки схильні до розтріскування в результаті усадки.  Для стяжок товщиною більше 5 см необхідно додаткове армування.  Процес проведення робіт з бетоном трудомісткий: має на увазі підняття важких компонентів розчину.

 Цементно-піщана стяжка (наприклад, Siltek B-25) дорожча в порівнянні з бетоном.  Це обумовлено більшим вмістом цементу в її складі.  Товщина такої стяжки варіюється від 5 до 20 см. Інші характеристики матеріалу схожі з бетонними стяжками.

 В технології облаштування підлоги за допомогою мокрої стяжки обов'язковий етап - гідроізоляція підстави за допомогою поліетиленової плівки.  Бетонна і цементно-піщана стяжка - це чорновий рівень підлоги, який перед укладанням декоративного покриття вимагає додаткового вирівнювання шпаклівкою або Самонівелююча складом.  Роботи повинні проводитися протягом одного дня, щоб розчин застигав рівномірно і не з'являлися шви.  У приміщеннях з установкою великовагового обладнання (наприклад, склади або виробничі цехи) потрібне додаткове зміцнення стяжки металевою сіткою.

 Для вирівнювання підлоги цементними розчину знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 •  Цементно-піщана суміш (пескобетон або бетон);
 •  Гідроізоляційна суміш (в рулонах або обмазувального типу);
 •  Демпферна стрічка;
 •  Грунт бетоноконтакт;
 •  Шпаклівка або фінішний самовирівнюється склад;
 •  Маяки;
 •  бетономішалка;
 •  рулетка;
 •  Лазерний рівень;
 •  Трапецієвидне правило;
 •  Широкий шпатель;

 Голчастий валик.
 коли застосовується
 Бетон і цементно-піщані розчини застосовуються для створення чорнових підлог з глибиною перепадів від 50 мм.Використовуються в промислових і виробничих будівлях, в заміських будинках і квартирах багатоповерхових будинків з перекриттями з бетонних плит.  Рідкі цементні розчини відмінно підходять для приміщень з підвищеним рівнем вологості таких, як кухня, ванна кімната, санвузол;  а також просто незамінна для місць з високим навантаженням.

 Етапи виконання роботи
 Технологія проведення робіт схожа з облаштуванням наливних підлог.

 Насамперед необхідно зняти всю стару обробку: дошки, лінолеум, плитку та ін. Прибрати сміття та пил.  Нанести грунтовку для зміцнення і гідрофобізації поверхні.

 Важливим етапом є нанесення розмітки.

 По периметру приміщення кріпиться кромочная стрічка для нівелювання температурних розширень матеріалу.  Вона служить додатковим звуко- і теплоізоляцією, а також запобігає розтріскування стяжки.

 Наступний етап - укладання гідроізоляційного шару.  Це може бути рулонний (наприклад, Техноеласт ЕПП, 10 м2) або обмазочная гідроізоляція (наприклад, Гідроізоляція основи Кнауф Флехендіхт, 5 кг).

 Для підтримки горизонтального рівня стяжки виставляються металеві маячкові профілі.  Вони кріпляться до основи гвинтами або кріпляться на гірки цементного розчину.  Перший маячок встановлюється на відстані 30 см від стіни, інші виставляються паралельно першому з кроком в 50 см.

 Далі - приготування розчину.  Його зачиняють водою будівельним міксером або в бетономішалц в суворій відповідності з інструкцією виробника суміші. Готовий розчин викладається на підставу, починаючи з далекого від входу кута приміщення.  Надлишки розчину прибираються правилом.  Виконувати роботи потрібно, як мінімум удвох.  Так як поки один розподіляє розчин по поверхні, інший повинен займатися приготуванням наступної партії розчину.  Це необхідно, щоб залити підлогу однієї кімнати в протягом одного дня.

Якщо планується експлуатація підлоги з високим навантаженням (наприклад, установка важкого обладнання або меблів), то стяжку зміцнюють армуючої сіткою.

 Ходити по підлозі можна через кілька днів, а укладати декоративне покриття не раніше, ніж через 3-4 тижні.  Для рівномірного просихання стяжки рекомендується періодично змочувати поверхню водою або вкрити поліетиленовою плівкою протягом всього періоду висихання.

 Після висихання стяжки перед укладанням підлогового покриття необхідно вирівнювати поверхню за допомогою шпаклівки або Самонівелююча складу, для додання ідеальної гладкості.

 вирівнювання керамзитом
 Суть цього методу полягає в кладці міцних листових матеріалів (ГВЛ, OSB або фанери) на подушку з керамзиту дрібної фракції (керамзитового піску).

 вирівнювання керамзитом

 особливості методу
 Цей спосіб має безліч переваг:

 Простий і швидкий монтаж: в складі тільки сухі матеріали, які легко укладати;  роботу може виконати будь-який майстер без спеціальних навичок.
 Можливість проводити роботи, не поспішаючи, в кілька етапів.  Це важливий момент, коли ремонт робиться своїми силами.
 Цей метод дозволяє укладати декоративне покриття відразу після облаштування підлоги (на відміну від бетонної стяжку, яка повинна сохнути кілька днів).
 Можливість вирівнювати підлоги з великими перепадами (більше 10 см).  Це актуально, коли потрібно привести до єдиного рівня підлогу у всій квартирі або на всьому поверсі.
 Високі тепло- та звукоізоляційні показники керамзиту.  Така підлога добре зберігає тепло і пом'якшує шуми.
 Екологічність і безпека для здоров'я.
 Доступна вартість матеріалів.
 Недоліки цього способу - це низька вологостійкість матеріалів і нестійкість до високих навантажень.  Тому сфера використання керамзитовою стяжки обмежується житловими приміщеннями з нормальним рівнем вологості.

 коли застосовується
 Застосовувати керамзит для облаштування підлоги рекомендується в наступних ситуаціях:

 Технологія сухого стягування підходить тільки для сухих приміщень.  Для ванних кімнат і відкритих балконів доведеться вибрати інший спосіб облаштування підлоги.
 Підлоги з ГВЛ і керамзиту також не призначені для підлог, що піддаються серйозному навантаженні: не підходить для виробничих приміщень з важким обладнанням або складів з великими стелажами.
 Керамзит рекомендується для вирівнювання підлог з великими перепадами (більше 10 см).  Завдяки малій вазі навіть при значній товщині шару керамзит не ускладнює конструкцію і не створює додаткове навантаження на перекриття.  Це властивість актуально для старих будинків з дерев'яними перекриттями.Керамзит - теплозберігаючі матеріал, тому оптимальний для вирівнювання і одночасно утеплення залізобетонних підстав в житлових приміщеннях.  Особливо рекомендується для застосування на перших поверхах.
 Суха стяжка добре приховує комунікації, в тому числі електричний підігрів підлоги.
 Суха стяжка з використанням керамзиту - найбільш доступна за ціною методика вирівнювання статі.  Тому рекомендується може бути єдиним варіантом в умовах обмеженого бюджету.
 Етапи виконання роботи
 Технологія вирівнювання керамзитом також включає в себе підготовчий етап, на якому очищається, обезпилюється і грунтується підставу.

 Для забезпечення гідро- і пароізоляції керамзиту, підготовлену основу покривається поліетиленовою плівкою.  Її смуги укладаються внахлест і з заходом на стіни.

 По периметру приміщення приклеюється демпферна стрічка.  Вона покликана компенсувати температурні розширення матеріалів.

 Виробляється розмітка статі і установка маяків.

 Після чого насипається керамзитовий пісок.  Вкрай важливо використовувати керамзит дрібної фракції.  Це забезпечить більш щільне і рівну основу.  Товщина шару повинна бути не менше 5-7 см.

 Насипаний керамзит ретельно утрамбовується і вирівнюється правилом по маяках.

 На утрамбований шар керамзиту укладається листовий матеріал (ГВЛ, ДСП, OSB, фанера).  Починати укладання листів слід з найближчого від входу кута, залишаючи компенсаційний зазор біля стін.  Укладати листи треба зі зміщенням 20-30 см. Листи скріплюються між собою саморізами або клеєм ПВА.  Шви закладаються герметиком.

 Вирівнювання підлоги по лагам
 Вирівнювання підлоги за цим методом має на увазі виставляння за рівнем дерев'яних брусів на основу підлоги і обшивка їх листовим матеріалом (наприклад, фанерою або OSB) або дошками.  Для житлових приміщень рекомендується використовувати натуральну березову фанеру, яка абсолютна нешкідлива для здоров'я, оскільки не містить шкідливих формальдегідів і смол.

  Переваги даної методики:

 •  Незначна усадка.
 •  Висока міцність.
 •  Невелика вага, що дозволяє використовувати в будинках з дерев'яними перекриттями.
 •  Можливість сформувати товстий шар за один підхід.
 •  Відсутність необхідності армування навіть товстих шарів.
 •  Можливість приховати комунікації, а також утеплити підлогу за допомогою мінераловатних матеріалів.
 •  Поверхня готова до укладання декоративного покриття відразу після монтажу підлоги;
 •  Застосовується на будь-яких підставах.

 Недоліки вирівнювання статі по лагам:

 •  Можливість використання тільки в приміщеннях з нормальним рівнем вологості.
 •  Серйозні вимоги до рівня вологості підстави і самих лаг.
 •  Трудомісткий процес виставлення лаг.Необхідність антисептичної обробки брусів.
 •  коли застосовується

 Вирівнювання підлоги по лагам можливо тільки в житлових і комерційних приміщеннях з нормальним рівнем вологості, у випадках, коли занадто великі перепади висоти підлоги.  Може застосовуватися на дерев'яних та бетонних підставах під подальшу укладання ламінату, лінолеуму або паркету.

 Етапи виконання роботи
 Якщо підставою служить бетонна плита, то необхідно перевірити рівень її вологості.  Для цього прикладіть невеликий шматок плівки до підлоги і притисніть її кути важкими предметами.  Залиште на пару днів.  Якщо під плівкою не утворилося конденсату, значить така підлога підходить для установки на нього лаг.

 Якщо підставою служить стара дерев'яна підлога, то його необхідно обробити антисептиком.

 Поверхня очищається від забруднень, сміття, жирних плям, просушується і на неї укладається пароізоляційний шар, яким може бути поліетиленова плівка або спеціальна мембрана.

 Дерев'яні бруси, які будуть служити основними лагами, а також саму фанеру необхідно також очистити, просушити і обробити антисептичним складом, щоб захистити їх від впливу мікроорганізмом і цвілі.

 На стіни наноситься розмітка, що позначає необхідну висоту фінішного покриття.  Визначається нульовий рівень, щодо якого будуть виставлятися інші лаги.  Як точкових опор під лаги укладаються металеві пластини, руберойд або дерев'яні брусочки.

 Після вирівнювання вся обрешетка кріпиться до підлоги.  Для цього використовуються дюбелі, довжина яких перевищує в 3 рази висоту брусів.  Відстань між лагами має становити 55-60 см. Саме ця ширина підходить для розміщення в порожнинах нанести утеплювача.

 Після того, як лаги зафіксовані, зашиваємо їх фанерою за допомогою саморізів.  Необхідно залишати зазор між листами близько 3-5 мм, а також відступ від стін близько 10 мм.  Цей зазор потрібний для температурного розширення фанери в процесі експлуатації.

 Після укладання фанери підлогу готовий до подальшої укладання підлогового покриття.

 Підведемо підсумок.  Вирівнювання підлоги - процес вкрай важливий і відповідальний.  Будь-який з існуючих способів вимагає ретельної підготовки підстави, якісного матеріалу для вирівнювання (правильно приготований розчин або добре висушений брус), а також точного дотримання технологій укладання.

Другие статьи
Контакты
+380689364074
+380689364074
УкраинаКиев
ТВОРЧЕСТВО.КИЕВ
Александра
График работы
 • Понедельник
  08:3017:00
 • Вторник
  08:3017:00
 • Среда
  08:3017:00
 • Четверг
  08:3017:00
 • Пятница
  08:3017:00
 • Суббота
  Выходной
 • Воскресенье
  Выходной