Вибираємо фарби, лаки для дому та дачі
різновиди фарб
Рідкі композиційні склади, що наносяться тонким шаром на поверхню, що служать для її обробки і захисту від зовнішніх чинників (температури, корозії, вологи, шкідливих речовин), називаються лакофарбовими матеріалами.
Утворилася після висихання й затверділа плівка - це лакофарбове покриття, яке міцно тримається на підставі і надає йому колір і фактуру. Лакофарбові матеріали діляться на кілька груп:
фарби;
лаки;
емалі;
антисептики;
ґрунтовки.
Особливості та переваги фарб
Лакофарбові матеріали або фарби, це речовини, що мають колір і використовуються у фарбувальних роботах, у побуті або на виробництві. Застосовуються для внутрішніх і зовнішніх робіт.
Фарби класифікуються в залежності від типу розчинника.
Олійні фарби з органічним розчинником у вигляді різних масел (оліфа, лляне масло і т. Д.) Відрізняються між собою швидкістю висихання, палітрою кольорів, екологічністю, стійкістю до вигоряння.
олійні фарби
Якість такого покриття висока, тому, незважаючи на вміст шкідливих летючих речовин, олійні фарби досі використовуються досить багато. Область застосування - фарбування дерев'яних і металевих об'єктів. Для забарвлення поверхонь, що піддаються значному навантаженню, зазвичай використовуються стійкі олійно-алкідні фарби.
На основі оліфи ще виробляються стійкі алкідні емалі, наноситься на металеву поверхню переважно всередині будівель. Вони швидко сохнуть, протистоять вологи, перепадів температур у ванних кімнатах, але погано реагують на зовнішній вплив: сонце і дощ.
Акрилова фарба для фасадів
Водорозчинні (воднодисперснни) фарби, споживання і, відповідно, виробництво яких невблаганно росте, застосовуються як для внутрішніх робіт, так і для фасадних. Вони мають безліч переваг. Наприклад, акрилові фарби на водній основі швидко сохнуть, витримують високу вологість, характеризуються широким спектром кольорів, які не змінюються навіть від яскравих променів сонця.
Меншою водостійкістю мають полівінілацетатні фарби на основі клея ПВА, але для сухих приміщень успішно застосовуються. Вони утворюють благородне матове покриття на стелях і стінах, обшитих дерев'яними панелями або гіпсокартоном, при цьому, за їх вартості можна заощадити.
латексна фарба
Ще один вид воднодисперснних фарб - латексні (каучукові) фарби. Вони відмінно витримують вологу, але наносити їх слід при певному температурному режимі: від 8 до 35оС.
Фасадні водорозчинні фарби - це дисперсійні покриття, виконані на основі силіконових і силікатних смол. Переваги перших полягають у високій технологічності, механічної міцності, вологостійкості, еластичності, а також паропроникності, стійкості до всіх зовнішніх природних впливів.
Фарби на силікатною смолі, як сполучному компоненті, також паропроникні. Фасади, оброблені такою фарбою, можна назвати «дихаючими», що вельми корисно для будівлі в цілому. Воно захищене за допомогою такої фарби від погодних явищ, виглядає естетично за рахунок шару фарби, під яким приховані недоліки фасаду.
Силікатні фасадні фарби включають мінеральні добавки, основою для яких може бути вапно або рідке скло. Використовуються як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт у вологих приміщеннях. Їх висока адгезія на будь-якій поверхні: з каменю, бетону або штукатурки.
переваги лаків
Лаки - це розчини смол, що утворюють тонку прозору плівку на покривається предметі. При цьому розчинниками є, як ефірні олії, оліфи, так і вода, етанол, ацетон. Після тужавіння плівка надає естетичний вигляд поверхні і відмінно захищає його від різних впливів.
Розчини синтетичної та натуральної смоли (каніфоль, сандарак, шелак і т. Д.) В спирті (метиловому або етиловому) - це спиртові лаки. Вони можуть бути не тільки безбарвними, але і пофарбованими в різні кольори аніліновими барвниками. Ними можна лакувати металеві вироби, але, в основному, спиртовими лаками покривають дерев'яні поверхні всередині будівель.
Лаки для дерева
Скипидарні лаки - це не що інше, як розчин смол у скипидарі. Обмежені в застосуванні, вони мають безпосереднє відношення до виробництва олійних лаків, базисом для виготовлення яких, як масло, так і скипидар, смола "копав", схожий на янтар. Олійні лаки застосовуються широко - це лакування деревини, з фарбуванням поверхонь і т. Д. Так само, як і лаки на спирту, вони гарні для внутрішніх робіт.
бітумний лак
У будівельній галузі знайшли застосування бітумні лаки, виготовлені з бітуму з додаванням масел, смол. Це недорогі водостійкі лаки чорного кольору, які захищають металеві поверхні.
Найбільш поширені в побуті і будівництві алкідні лаки. Вони значно перевершують за своїми властивостями масляні, оскільки плівка з них виходить більш твердою, прозорою, з хорошою адгезією. Знаходять застосування для оздоблення всередині і зовні будівлі.
Емалі - міцність і естетичність
Емаль або емалеві фарби відрізняються від звичайних масляних або алкідних фарб найбільшою міцністю і гладкістю поверхні. Склад емалі включає в себе п'ять компонентів: розчинник, речовини, що допомагають утворенню плівки, наповнювач, пігмент та функціональні добавки.
Емалі ПФ для металу
Серед різновидів емалей - алкідних, пентафталевих, гліфталевих і алкідно-меламінових варто відзначити пентафталеві емалі, як найбільш поширені в побуті. Виготовлені на основі алкідних лаків, такі емалі (до них відносяться і всім відомі, ще радянські ПФ-115, ПФ-266) витримують всі експлуатаційні навантаження, багато з них можуть застосовуватися на відкритому повітрі. Володіючи естетичним виглядом, пентафталеві емалі зберігають свій блиск і відмінний стан протягом 15 років при використанні всередині будівель.
Антисептики - фунгіциди для будівництва
Антисептики будівельні - це лакофарбові матеріали з антисептичними властивостями: протівогнілостнимі, фунгіцидними, протимікробними. При цьому до виробників пред'являються певні вимоги: антисептики повинні бути не шкідливими для людей (без отрут, токсинів, неприємних запахів), стійкими до води, ультрафіолету, погодних явищ. Вони не повинні вступати в хімічні реакції з компонентами навколишнього середовища.
просочення антисептиком
Просочують антисептиками деревину, щоб не розвивалися грибки і бактерії, обробляють цегла, бетон і штукатурку, якщо є передумови до утворення цвілі.
види антисептиків
Масляні антисептики не бояться води, але мають темний колір і сильний запах, так як містять продукти перегонки кам'яного вугілля або смол: торф'яної, коксової, дров'яної, сланцевої. Їх застосовують в нежитлових приміщеннях.
Водорозчинні антисептики - мідний купорос, фтористий натрій та інші, схильні до вимивання, тому використовуються всередині приміщень, а для зовнішнього застосування вимагається покриття лаками.
Органічні антисептики - це захист деревини, вони проникають глибоко всередину і утворюють на поверхні щільну плівку. Іноді для збереження деревини або бетону доводиться застосовувати кілька доповнюючих один одного антисептиків, отримуючи комбінований антисептик. Багато виробників, в тому числі вітчизняні, поєднують захисні властивості антисептиків з декоративними, випускаючи ефективні продукти.
Грунтовки - висока адгезія
Ґрунтовки - це спеціальні склади, які наносять на поверхню, перед штукатуркою або кладкою плитки, забезпечуючи вирівнювання і більш надійне зчеплення матеріалів.
У грунтовок бувають і інші завдання, вони можуть проявляти текстуру деревини, захищати металеві елементи від корозії. Виробляють грунтовки на основі синтетичних і природних сполук: епоксидних, сечовиноформальдегідні і алкідних смол, оліф.
грунтовка
По своему применению грунтовки делятся на проникающие и «бетоноконтакт» .Первые предназначены для снижения впитывания влаги в основание (бетон, кирпич, штукатурка), а также для укрепления и повышения адгезии наносимых на нее последующих слоев отделки.
«Бетоноконтакт» представляет собой адгезионный грунт для сцепления бетона со шпаклевкой, штукатуркой, кафельной плиткой. В нашем интернет-магазине строительных материалов можно приобрести оба вида грунтовки российских производителей: «Бетон-контакт», «Грунт глубокого проникновения» ( «старатели»), грунтовка укрепляет Ceresit и другие.
Поради з вибору:
Перш, ніж зробити покупку лакофарбових матеріалів, продумайте все до дрібниць:
в залежності від призначення приміщення вибирайте для житлових кімнат клейові «дихаючі» фарби, щоб не порушувати волого-повітряний режим;
продумайте питання колірного вирішення інтер'єру та екстер'єру;
для кухні та ванної, коморах, гардеробах можна використовувати будь-які фарби водоемульсійні, масляні, емалеві;
у зовнішніх роботах застосовуйте атмосферостійкі фарби;
при выборе лака следует знать, что кроме лаков для наружных и внутренних работ существуют универсальные, сочетающие в себе, казалось бы, исключающие друг друга характеристики (твердость и эластичность пленки), а также декоративные лаки с эффектом мокрого камня или состаренного дерева;
перед покупкой грунтовок-антисептиков выясните, как долго состава выполняет защитные функции, его токсичность, расход при обработке древесины, например, экономным считается состав на водно-дисперсионной основе.
Грамотний вибір дозволить вам придбати лакофарбові матеріали недорого і використовувати з високою ефективністю, у відповідності з умовами експлуатації.
- Гідроізоляція фундаментуГідроізоляція фундаменту своїми руками, дуже важливий і трудомісткий процес, без гідроізоляції фундаменту, не повинно бути побудовано, ні вдома. Гідроізоляція захистить ваш будинок від всіх природних стихій.Читати
- Як вирівняти підлогу в квартиріРівна підлога спрощує завдання по укладанню будь-якого декоративного покриття і забезпечує довгий термін його служби.Читати