Кошик
351 відгук

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

ТВОРЧІСТЬ.КИЇВ Творіть ремонт з НАМИ

Система крапельного поливу. Який вибрати крапельний полив?

Система крапельного поливу. Який вибрати крапельний полив?

Як поливати рослини рівномірно й економно
Всі ваші зусилля по зволоженню грунту дачної ділянки або присадибної городу і фруктового саду зведуться лише до повороту важеля крана, якщо ви подбаєте про встановлення системи крапельного поливу.

Що ж являє собою така система, скрізь може використовуватися, які її переваги? У цій статті я розповім не тільки про це, але і постараюся представити багато іншої цікавої інформації про сучасний метод поливу для любителів і професіоналів садівників і городників.

Така інформація буде корисна саме їм, оскільки системи крапельного поливу довели свою особливу ефективність вирощування плодових садів, овочів і квітників. При зменшенні витрати води вдвічі, урожай збільшується на 40-50%, виключається засолення грунту.

Що таке краплинний полив, які вигоди його застосування?
Садівник-городник не мріє про щедрий урожай культур, за яким він самовіддано доглядає? Важлива умова отримання такого врожаю - це періодичність і регулярність зволоження грунту.

Для кого-то нескладно при цьому використовувати поливальний шланг, щоб отримати задоволення від процесу поливу, а кому-то вічно не вистачає часу, і він мріє про самих сучасних варіантах зволоження грунту. Однак і тим, і іншим садівникам не завадить організувати на своїй ділянці краплинний полив, який дозволяє доставляти воду прямо в кореневій системі, завдяки застосуванню спеціальних перфорованих шлангів.

Система крапельного поливу - загальний вигляд

Незадоволені краплинними системами поливу дачники. Для городу, ягідника, невеликого саду - це прекрасний спосіб зрошення, економний і раціональний:
система працює при зовсім невеликому тиску: якщо при використанні для зволоження грунту розбризкувачів, дощовиків, шлангів необхідно мати тиск у водопроводі 1,5-2 Атм, як мінімум, то для поливу за допомогою крапельниць - 1 Атм і менше;
сильно скорочуються трудовитрати;
економія води істотна (до 50-70%), оскільки вода подається безпосередньо в зону кореня рослини. Цей же фактор виключає опіки листя на сонці;
оптимальна кількість вологи знижує виникнення ґрунтових ерозій, грибкових захворювань рослин. Родючий шар не розмивається, на ньому не утворюється кірка;
бур'янів у міжряддях не вистачає вологи для росту, скорочує кількість виснажливих прополки;
знижує в значній мірі протікання розчинених добрив і води нижче коренів;
економляться водні ресурси і ваш бюджет, підвищується врожайність.
Як використовувати різновиди систем крапельного поливу, де саме
Технічно можна виділити два види крапельного поливу: наземний і підземний. При першому способі зрошення застосовуються шланги, в яких вбудовані крапельниці подають рідину порціями, а також перфоровані поліетиленові стрічки або шланги з пористого матеріалу. Такі шланги роблять за спеціальною технологією. Через них вода просто просочується, наприклад, шланги крапельного поливу фірми SKRAB.

Шланг фірми SKRAB, крізь стінки якого просочується вода

Щоб без збою працювала підземна система зрошення, виробниками передбачено дещо інший спосіб подачі води. В шланг вбудовані мембранні крапельниці, які не можуть забиватися брудом, тому ви з упевненістю зможете використовувати і підземний варіант.

Існують також спеціальні шланги, які мають подвійне призначення і можуть застосовуватись в обох системах зрошення. Це німецькі шланги. Сучасної вдалою моделлю вважають шланг з гуми з точковими отворами. Конструктивно він трьохрукавний і справляється з роботою при досить низькому тиску води.

Особливо зручно застосовувати такі системи в теплицях і там, де овочі, ягідні чагарники і навіть квітники, наприклад міксбордери, висаджені довгими рядами. Хочу відразу пояснити, що краплинне зрошення не використовується на газонах, оскільки широку площу важко полити з допомогою трубчастої системи.


Разом з тим, краплинний полив - універсальна система, її цілком можна застосувати в місцях, де ускладнені інші способи поливу. Наприклад, на грунтах, де порушена гігроскопічність (підвищена або знижена), на ділянках з проблемним рельєфом або з труднощами в забезпеченні водою, а також в областях з екстремальним кліматом.

Крапельний полив культури - суниці садової

В якості прикладу з життя хочу розповісти про вирощування культури, яка справді потребує серйозного догляду. Це всіма улюблена полуниця (або садова суниця). Її врожайність безпосередньо залежить від способу поливу. Коренева система полуниці знаходиться близько до поверхні землі, тому не здатна добувати вологу з нижніх шарів грунту. У зв'язку з цим необхідно постійне постачання води в рослині.

Якщо у вас вже облаштовані зрошення полуниці розбризкувачем, то крапельне зволоження не виключається, оскільки за правилами агротехніки вона потребує комбінованому поливі. Якщо на початку розвитку рослини можна поливати дощуванням, очищаючи листя від забруднення, то в наступних фазах росту необхідний крапельний полив. Коріння рослини отримують потрібну кількість води сприяє вирощуванню на приватній ділянці врожаю, не поступається промисловому.

Як виконати процес монтажу системи крапельного поливу, її складові
Доставка води безпосередньо до рослин проводиться системами крапельного поливу, що складаються з розгалужених водоводів у вигляді спеціальних шлангів з крапельницями, часом або отворами. Вони приєднуються до магістральній трубі, що йде від будь-якого джерела, а також до допоміжних ліній при наявності декількох зон поливу.

Раджу між водопроводом і трубою центральної магістралі розташувати накопичувальний бак піднятий над землею на 1-2 метри. В такому випадку буде не тільки створюватися необхідний тиск у трубах, але і зігріватися вода, виключаючи температурний шок у рослин.

Використання пластикового накопичувального бака в системі крапельного поливу

У свою чергу, лінія магістралі з'єднується з допомогою зовнішнього крана з загальним водопроводом. За допомогою цього крана можна регулювати подачу води вручну або автоматично, встановивши контролер.

Автоматизований крапельний полив ще більше спрощує завдання, надаючи можливість налаштовувати щоденне зрошення в певний час за встановленим інтервалом. При цьому можна регулювати величину напору води і, відповідно, її витрата. Буває, що тиск у водопроводі перевищує норми, тоді доведеться купити ще й регулятор тиску.

Оскільки в шлангах крапельного поливу крапельниці (отвори) мають маленький діаметр, то потрібно подбати, щоб вони не засмітилися. Для цього встановлюються фільтри, відповідні якості води і виду крапельниць.

Щоб вам було легше зібрати всю систему крапельного поливу своїми руками, я уявляю найпростішу схему її побудови.

Проста схема монтажу системи крапельного поливу

Природно, для з'єднання всіх складових системи треба купити фітинги з якісного сучасного поліетилену:
кутові фітинги та трійники, з'єднують поливальні шланги з лінією магістралі для її поворотів, розгалужень;
фітинги - старт-коннектори, роль яких полягає у здійсненні монтажу краплинної стрічки з пластиковим водопроводом. Вони бувають як з притискною гайкою, так і з ущільнювальною гумкою;
фітинги, так звані, «ремонтники» допоможуть при обриві стрічки або при необхідності її продовження;
для решт краплинної стрічки або шланга, а також для магістральної труби обов'язково потрібні заглушки.
Різновиди фітингів для монтажу системи крапельного поливу

Такі з'єднувачі прості в монтажі, міцні і відрізняються високими експлуатаційними характеристиками. При монтажних роботах, завдяки таким деталям, економляться сили і час.Як здійснити прикореневі внесення добрив з допомогою пристрою крапельного поливу
Популярність крапельного поливу зростає, в тому числі, завдяки фертигації - використання поливної води і розчину добрив. Це мінімізує матеріальні витрати, витрати праці і часу.

Для рослин постачання рідких легкозасвоюваних форм добрив вельми важлива, оскільки вони отримують певну дозу, необхідну для даного етапу розвитку. При цьому буває як нестачі, так і надлишку мінералів, а рослини не витрачають енергію на засвоєння сухих добрив.

Підключення інжектора для крапельного поливу рослин з добривами

Добриво подається в рослини через тонкі крапельниці (емітери), тому воно має бути готовою рідкій формі або у твердій, але добре розчинної у воді. Для здійснення функції подачі добрив у систему поливу вбудовуються спеціальним чином (паралельно магістральній трубі) інжектор і ще один, додатковий фільтр.

Створений перепад тиску дозволяє інжектору всмоктувати рідке добриво з окремого бака за допомогою гнучкого шланга, додаючи його в протікає по трубі воду для поливу. Тобто при нормальній роботі системи на вході інжектора має бути тиск води 0,7-2 атмосфери, а на виході - мінімум, для чого основний кран повинен бути майже повністю закритий.

Такий спосіб внесення добрив і сама конструкція настільки прості, доступні для застосування на будь-якому присадибній ділянці без особливих витрат і проблем.

Інші статті
 • Гідроізоляція фундаменту
  Гідроізоляція фундаменту
  Гідроізоляція фундаменту своїми руками, дуже важливий і трудомісткий процес, без гідроізоляції фундаменту, не повинно бути побудовано, ні вдома. Гідроізоляція захистить ваш будинок від всіх природних стихій.
  Читати
 • Як вирівняти підлогу в квартирі
  Як вирівняти підлогу в квартирі
  Рівна підлога спрощує завдання по укладанню будь-якого декоративного покриття і забезпечує довгий термін його служби.
  Читати
Контакти
+380 (68) 936-40-74
Київ, Україна
ТВОРЧІСТЬ.КИЇВ
Графік роботи
 • Понеділок
  09:0017:00
 • Вівторок
  09:0017:00
 • Середа
  09:0017:00
 • Четвер
  09:0012:00
 • Пʼятниця
  09:0015:00
 • Субота
  Вихідний
 • Неділя
  Вихідний

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner