Кошик
363 відгуків
ТВОРЧІСТЬ.КИЇВ Творіть ремонт з НАМИ

Як вирівняти підлогу в квартирі

Як вирівняти підлогу в квартирі

Як вирівняти підлогу в квартирі
Вирівнювати підлогу можна декількома методиками. Традиційне вирівнювання бетоном і цементно-піщаними розчинами, а також листовими матеріалами по лагах. До сучасних методів відносяться самовирівнюючі полімерні суміші, наливні підлоги та укладення КНАУФ-плит на керамзитовую засипку. Технології відрізняються сферою застосування по товщині шару, що наноситься, за рівнем вологості в приміщенні, а також за рівнем витримується навантаження. Крім того, одні способи силу тільки професійним будівельникам, інші можливо здійснити своїми руками. Розглянемо особливості і випадки застосування кожної з технологій.

Підготовка підлоги до вирівнювання
Перед вирівнюванням підлогу необхідно підготувати. Цей процес включає в себе кілька етапів.

В першу чергу необхідно зняти всю стару обробку, якщо така є (лінолеум, плитка, ламінат, дошки та інші).
Відремонтувати тріщини бетонної стяжки. Якщо це неможливо, то видалити всю стяжку за допомогою перфоратора.
Очистити поверхню від жиру, фарби та бруду.
Знепилити основу за допомогою пилососа.
Нанести ґрунтовку і дати їй повністю просохнути (перед використанням сумішей для вирівнювання).
Заключний етап підготовки - це зміна рівня підлоги. У приміщенні повинен бути однаковий рівень підлоги після його обробки. Якщо в квартирі планується використовувати обробку різної товщини (ламінат в кімнатах і плитку в кухні, наприклад), то це треба враховувати. У цьому випадку рівень чорнової підлоги в кімнатах з різними підлоговими покриттями повинен відрізнятися на кілька міліметрів.
грунтування бетонних підлог

Розчин ровнитель
Один із способів вирівнювання підлоги - це використання самовирівнюються сумішей. Наливні підлоги - це суха суміш на цементній, гіпсової або мінеральній основі з полімерними добавками. Полімерні склади пластичні, зручні і прості в застосуванні, створюють ідеально рівну і дуже міцну поверхню підлоги при мінімальному шарі. Можуть використовуватися будь-які види підлогових покриттів, в приміщеннях з будь-яким рівнем вологості, а також в системах "тепла підлога". Такі склади швидко сохнуть і дозволяють ходити по підлозі вже через 2-3 години (швидкотверднучі суміші, як, наприклад, Siltek FM-57 швидкотужавіюча) і укладати декоративна обробка вже через добу. Можливість наносити тонким шаром (від 0,5 до 100 мм) дозволяє використовувати наливні підлоги в квартирах як з низьким, так і з високими стелями.

Наливні підлоги (самовирівнюючі полімерні суміші) универсальни.Їх можна використовувати в громадських приміщеннях і офісах, квартирах і заміських будинках. Він відмінно підходять для вологих приміщень в будинку, наприклад, в кухнях і ванних кімнатах. Ці склади оптимально використовувати в приміщеннях невеликої площі, де перепад рівня підлоги варіюється від 0,5 до 100 мм, наприклад, у випадках, коли якість старої стяжки не відповідає вимогам укладання підлогового покриття (потребує ремонту, має нерівності, тріщини). Існують базові товсті (наприклад, Наливні підлоги старателі високоміцний самонивелирующихся), фінішні тонкі (наприклад, Наливні підлоги Weber. Vetonit 3100 фінішний, 20 кг) і універсальні склади (наприклад, Наливні підлоги Siltek F-50, Ceresit CN 69). Вони розрізняються товщиною шару, що наноситься, і, відповідно, підбираються залежно від стану основи. Базові створюють шар від 10 до 100 мм. Фінішні використовуються для вирівнювання перепадів від 0,2 до 30 мм і є найдорожчими з усіх видів. Існують також універсальні суміші, які можуть наноситися від 2 до 100 мм завтовшки.

Етапи виконання роботи

Перший етап - це оцінка міцності підстави. Для цього треба простукати підлогу, щоб знайти слабкі місця і видалити їх. Щоб визначити, чи підходить поверхню для наливної підлоги, треба звичайної монетою накреслити пересічні лінії, і якщо візерунок вийшов рівним без "бахроми", то на таку підставу можна наливати самовирівнюючі суміші.

Другий етап - підготовка підстави. Для цього вона очищається, знепилюючого, ґрунтується складом глибокого проникнення (наприклад, Грунтовка Ceresit CT17, 10 л).

По нижньому периметру приміщення кріпиться кромочная стрічка (наприклад, Стрічка Кнауф FE кромочная демпферна для підлоги 100 мм х 40 м). Вона служить додатковим тепло - і звукоізолятором, а головне, нівелює лінійне розширення стяжки при коливаннях температури.

Наступний етап - приготування розчину. Важливо дотримуватися інструкції виробника. Затвор розчин потрібно шляхом додавання суміші у воду, а не навпаки (вливати воду в сухий склад), і розмішувати будівельним міксером. Важливо використовувати саме ту кількість води, яка рекомендується виробником. Якщо води буде недостатньо, то склад буде менше текучим і буде погано розподілятися по поверхні. Якщо води буде з надлишком, то погіршаться міцності стяжки, вона буде розтріскуватися.

Готовий розчин просто наливаємо на підставу розподіляємо шпателем. Важливо працювати швидко, розподіляючи розчин до його схоплювання. Час плинності розчину - близько півгодини. Рекомендується заливати підлогу одноразово. На великих площах заливку слід проводити смугами, але дуже швидко, що краї смуг не встигали пидсихати.Завершальний етап - це видалення повітря із стяжки Для цього по ній проводять голчастим валиків, довжина голок якого дворазово перевищує товщину розчину.

Поки стяжка сохне не можна допускати виникнення протягів, а також не можна охолоджувати або обігрівати приміщення. Ходити по підлозі можна через 1-2 години, а декоративна обробка можлива через 1-14 діб, в залежності від товщини шару і умов твердіння.

Бетонна або піщано-цементна стяжка
Вирівнювати підлогу можна бетоном і рідкими цементно-піщаними розчинами.

Бетон складається з цементу і дрібнофракційних щебінки. Щебінка надає складу особливу міцність, а малий вміст бетону в складі забезпечує низьку вартість розчину. Бетонну стяжку можна заливати товстим шаром (від 5 см) і при цьому створювати міцну і довговічну поверхню, яка здатна витримувати значні навантаження До мінусів використання бетону ставиться дуже довгий період висихання, який може бути до 28 днів. Це значно збільшує час проведення ремонтних робіт. Крім того, бетонні стяжки піддані розтріскуванню в результаті усадки. Для стяжок товщиною більше 5 см необхідно додаткове армування. Процес проведення робіт з бетоном трудомісткий: передбачає підняття важких компонентів розчину.

Цементно-піщана стяжка (наприклад, Siltek B-25) дорожче в порівнянні з бетоном. Це зумовлено великим вмістом цементу в її складі. Товщина такої стяжки варіюється від 5 до 20 см. Інші характеристики матеріалу схожі з бетонними стяжками.

У технології облаштування підлоги за допомогою мокрої стяжки обов'язковий етап - гідроізоляція підстави за допомогою поліетиленової плівки. Бетонна та цементно-піщана стяжка - це чорновий рівень підлоги, який перед укладанням декоративного покриття вимагає додаткового вирівнювання шпаклівкою або Самонівелюються складом. Роботи мають проводитися протягом одного дня, щоб розчин застигав рівномірно і не з'являлися шви. У приміщеннях з установкою великовагового обладнання (наприклад, склади або виробничі цехи) потрібно додаткове зміцнення стяжки металевою сіткою.

Для вирівнювання підлоги цементними розчину знадобляться наступні матеріали та інструменти:

Цементно-піщана суміш (піскобетон або бетон)
Гідроізоляційна суміш (у рулонах або обмазувального типу);
Демпферна стрічка;
Грунт бетоноконтакт;
Шпаклівка або фінішний самовирівнюється склад;
Маяки;
бетономішалка;
рулетка;
Лазерний рівень;
Правило трапецієподібне;
Широкий шпатель;

Голчастий валик.
коли застосовується
Бетон і цементно-піщані розчини, що застосовуються для створення чорнових підлог з глибиною перепадів від 50 мм. Використовуються в промислових та виробничих будівлях, в заміських будинках і квартирах багатоповерхових будинків з перекриттями з бетонних плит. Рідкі цементні розчини відмінно підходять для приміщень з підвищеним рівнем вологості таких, як кухня, ванна кімната, санвузол; а також просто незамінна для місць з високим навантаженням.

Етапи виконання роботи
Технологія проведення робіт схожа з облаштуванням наливних підлог.

Насамперед необхідно зняти всю стару обробку: дошки, лінолеум, плитку та ін Прибрати сміття і пил. Нанести ґрунтовку для зміцнення і гідрофобізації поверхні.

Важливим етапом є нанесення розмітки.

По периметру приміщення кріпиться кромочная стрічка для нівелювання температурних розширень матеріалу. Вона служить додатковим звуко - і теплоізоляцією, а також запобігає розтріскування стяжки.

Наступний етап - укладання гідроізоляційного шару. Це може бути рулонний (наприклад, Техноеласт ЕПП, 10 м2) або обмазувальна гідроізоляція (наприклад, Гідроізоляція підстави Кнауф Флэхендихт, 5 кг).

Для підтримки горизонтального рівня стяжки виставляються металеві маячкові профілі. Вони кріпляться до основи гвинтами або кріпляться на гірки цементного розчину. Перший маячок встановлюється на відстані 30 см від стіни, інші виставляються паралельно першому з кроком в 50 див.

Далі - приготування розчину. Його закривають водою будівельним міксером або в бетономішалці в суворій відповідності з інструкцією виробника суміші. Готовий розчин викладається на основу, починаючи з далекого від входу кута приміщення. Надлишки розчину прибираються правилом. Виконувати роботи потрібно, як мінімум удвох. Так як поки один розподіляє розчин по поверхні, інший повинен займатися приготуванням наступної партії розчину. Це необхідно, щоб залити підлогу однієї кімнати протягом одного дня.

Якщо планується експлуатація підлоги з високим навантаженням (наприклад, установка важкого обладнання або меблів), то стяжку зміцнюють армуючої сіткою.

Ходити по підлозі можна через кілька днів, а укладати декоративне покриття не раніше, ніж через 3-4 тижні. Для рівномірного просихання стяжки рекомендується періодично змочувати поверхню водою або вкрити поліетиленовою плівкою протягом усього періоду висихання.

Після висихання стяжки перед укладанням підлогового покриття необхідно вирівнювати поверхню за допомогою шпателя або Самонівелюються складу, для надання ідеальної гладкості.

вирівнювання керамзитом
Суть цього методу полягає в кладці міцних листових матеріалів (ГВЛ, OSB або фанери) на подушку з керамзиту дрібної фракції (керамзитового піску).

вирівнювання керамзитом

особливості методу
Цей спосіб має безліч переваг:

Простий і швидкий монтаж: у складі тільки сухі матеріали, які легко укладати; роботу може виконати будь-майстер без спеціальних навичок.
Можливість проводити роботи, не поспішаючи, в кілька етапів. Це важливий момент, коли ремонт робиться своїми силами.
Цей метод дозволяє укладати декоративне покриття відразу після облаштування підлоги (на відміну від бетонної стяжку, яка повинна сохнути кілька днів).
Можливість вирівнювати підлогу з великими перепадами (більше 10 см). Це актуально, коли потрібно привести до єдиного рівня підлогу у всій квартирі або на всьому поверсі.
Високі тепло - і звукоізоляційні показники керамзиту. Така підлога добре зберігає тепло і пом'якшує шуми.
Екологічність і безпека для здоров'я.
Доступна вартість матеріалів.
Недоліки цього способу - це низька вологостійкість матеріалів і нестійкість до високих навантажень. Тому сфера використання керамзитовою стяжки обмежується житловими приміщеннями з нормальним рівнем вологості.

коли застосовується
Застосовувати керамзит для влаштування підлог рекомендується в наступних ситуаціях:

Технологія сухої стяжки підходить тільки для сухих приміщень. Для ванних кімнат і відкритих балконів доведеться вибрати інший спосіб облаштування підлоги.
Підлоги з ГВЛ і керамзиту також не призначені для підлог, що піддаються серйозному навантаженні: не підходить для приміщень з важким обладнанням або складів з великими стелажами.
Керамзит рекомендується для вирівнювання підлог з великими перепадами (більше 10 см). Завдяки малій вазі навіть при значній товщині шару керамзит не обважнює конструкцію і не створює додаткове навантаження на перекриття. Це властивість актуально для старих будинків з дерев'яними перекриттями.Керамзит - теплозберігаючі матеріал, тому оптимальний для вирівнювання і одночасно утеплення підстав у житлових приміщеннях. Особливо рекомендується для використання на перших поверхах.
Суха стяжка добре приховує комунікації, у тому числі електричний підігрів підлоги.
Суха стяжка з використанням керамзиту - найбільш доступна по ціні методика вирівнювання підлоги. Тому рекомендується може бути єдиним варіантом в умовах обмеженого бюджету.
Етапи виконання роботи
Технологія вирівнювання керамзитом також включає в себе підготовчий етап, на якому очищається, знепилюючого і ґрунтується основу.

Для забезпечення гідро - і пароізоляції керамзиту, підготовлену основу покривається поліетиленовою плівкою. Її смуги укладаються внахлест і з заходом на стіни.

По периметру приміщення приклеюється демпферна стрічка. Вона покликана компенсувати температурні розширення матеріалів.

Проводиться розмітка підлоги і установка маяків.

Після чого насипається керамзитовий пісок. Вкрай важливо використовувати керамзит дрібної фракції. Це забезпечить щільне й рівну основу. Товщина шару повинна бути не менше 5-7 див.

Насипано керамзит ретельно утрамбовується і вирівнюється правилом по маяках.

На утрамбований шар керамзиту полягає листовий матеріал (ГВЛ, ДСП, OSB, фанера). Починати укладання листів випливає з найближчого від входу кута, залишаючи компенсаційний зазор біля стін. Укладати листи треба зі зміщенням 20-30 див. Листя скріплюються між собою саморізами або клеєм ПВА. Шви закладаються герметиком.

Вирівнювання підлоги по лагам
Вирівнювання підлоги за цим методом передбачає виставляння за рівнем дерев'яних брусів на підставу підлоги і обшивка їх листовим матеріалом (наприклад, фанерою або OSB) або дошками. Для житлових приміщень рекомендується використовувати натуральну березову фанеру, яка абсолютна нешкідлива для здоров'я, оскільки не містить шкідливих формальдегідів і смол.

Переваги даної методики:

Незначна усадка.
Висока міцність.
Невелику вагу, що дозволяє використовувати в будинках з дерев'яними перекриттями.
Сформувати товстий шар за один підхід.
Відсутність необхідності армування навіть товстих шарів.
Можливість приховати комунікації, а також утеплити підлогу з допомогою мінераловатних матеріалів.
Поверхня готова до укладання декоративного покриття відразу після монтажу підлоги;
Застосовується на будь-яких підставах.
Недоліки вирівнювання підлоги по лагам:

Можливість використання тільки в приміщеннях з нормальним рівнем вологості.
Серйозні вимоги до рівня вологості підстави і самих лад.
Трудомісткий процес виставлення лад.Необхиднисть антисептичної обробки брусів.
коли застосовується

Вирівнювання підлоги по лагам можливо тільки в житлових і комерційних приміщеннях з нормальним рівнем вологості, у випадках, коли занадто великі перепади висоти підлоги. Може застосовуватися на дерев'яних і бетонних підставах під подальшу укладання ламінату, лінолеуму або паркету.

Етапи виконання роботи
Якщо підставою служить бетонна плита, то необхідно перевірити рівень його вологості. Для цього прикладіть невеликий шматок плівки до підлоги і притисніть її кути важкими предметами. Залиште на пару днів. Якщо під плівкою не утворилося конденсату, значить така підлога підходить для установки на нього лад.

Якщо підставою служить старий дерев'яний підлогу, то його необхідно обробити антисептиком.

Поверхня очищається від забруднень, сміття, жирних плям, просушується і на неї укладається пароізоляційний шар, яким може бути поліетиленова плівка або спеціальна мембрана.

Дерев'яні бруси, які будуть служити основним лагами, а також саму фанеру необхідно також очистити, висушити і обробити антисептичним складом, щоб захистити їх від впливу мікроорганізмом і цвілі.

На стіни наноситься розмітка позначає необхідну висоту фінішного покриття. Визначається нульовий рівень, за яким будуть виставлятися інші лаги. Як точкових опор під лаги укладаються металеві пластини, руберойд чи дерев'яні брусочки.

После выравнивания вся обрешетка крепится к полу.  Для этого используются дюбели, длина которых превышает в 3 раза высоту брусьев.  Расстояние между лагами должно составлять 55-60 см. Именно эта ширина подходит для размещения в полостях минераловатного утеплителя.

После того, как лаги зафиксированы, зашиваем их фанерой с помощью саморезов.  Необходимо оставлять зазор между листами около 3-5 мм, а также отступление от стен около 10 мм.  Этот зазор необходим для температурного расширения фанеры в процессе эксплуатации.

После заключения фанеры пол готов к дальнейшей укладки напольного покрытия.

Підіб'ємо підсумок. Вирівнювання підлоги - процес вкрай важливий і відповідальний. Будь-який з існуючих способів вимагає ретельної підготовки підстави, якісного матеріалу для вирівнювання (правильно приготовлений розчин або добре висушений брус), а також точного дотримання технологій укладання.

Інші статті
Контакти
+380 (68) 936-40-74
Київ, Україна
ТВОРЧІСТЬ.КИЇВ
Графік роботи
  • Понеділок
    09:0017:00
  • Вівторок
    09:0017:00
  • Середа
    09:0017:00
  • Четвер
    09:0017:00
  • Пʼятниця
    09:0017:00
  • Субота
    Вихідний
  • Неділя
    Вихідний

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner