Кошик
349 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

ТВОРЧІСТЬ.КИЇВ Творіть ремонт з НАМИ

Общестрой

Цемент відноситься до універсального будівельного матеріалу, який використовується для виробництва бетону та виготовлення цементно-піщаних сумішей. Практично кожен, хто вперше стикається з будівельними роботами, відчуває труднощі, пов'пов'язані з маркуванням цього продукту. На сьогодні існує два спосібі визначення марки цементу, заснованих на вимогах ГОСТ старого і нового зразка. Розглянємо ці позначення більш детально.


Стара маркування цементу

Цемент виготовляють з глинистих або карбонатних порід, які видобувають кар'єрним способом. Залежно від використовуваного сировини він має різні експлуатаційні та технічні характеристики, що впливають на його міцність і швидкість затвердіння. Для зручного вибору всі вироблені матеріали підрозділяють на марки, які визначають склад і властивості продукту.

Визначення марки цементу здійснюється в лабораторних умовах. У цих цілях виготовляють досвідчений розчин шляхом змішування однієї частини матеріалу з трьома частинами піску. Потім у готову суміш додають воду і витримують протягом 28 днів до затвердіння приблизно на 98%. Після цього зразок кладуть під прес і стискається, що дозволяє з'з'ясувати максимальний тиск, потрібний для його руйнування.

Маркування старого зразка діяла до 2003 року. Згідно ГОСТ 10178-85, матеріал позначався великими літерами і арабськими цифрами з описом його міцності, типу і наявності присадок. Незважаючи на те, що сьогодні ця класифікація застаріла, старі позначення досі зустрічаються в Інтернеті і в деяких проектних документах.

При позначенні продукту першими прописуються заголовні літери, що вказують на його компоненти:

ПЦ – портландцемент;
ПЦБ – білий портландцемент;
ШПЦ – шлакопортландцемент;
ППЦ – пуцолановий;
ПЛ – пластифікований;
ССПЦ – сульфатостійкий;
НЦ – напружує;
ВРЦ – водонепроникний;
Н – нормований;
СПЦД – сульфатостійкий з присадками.

Після вказівки компонентів прописується ступінь міцності цементу на стиск, яку він набуває через 28 діб від моменту замішування. Цей показник позначається в кгс/см2 і варіюється від 300 до 600. Далі слідує буква Д і кількість добавок (у відсотках), потім – швидкість затвердіння (Н – нормально твердне, Б – швидко твердне). На завершення можуть бути вказані властивості продукту (ГФ – гідрофобізований, ПЛ – пластифікований, СС – сульфатостійкий).

Розглянємо маркування матеріалу на прикладі ПЦ 500-Д15-Б – ПЛ. Під даним продуктом розуміється швидкотвердіючий портландцемент міцністю 500, містить у своєму складі пластифікований в'яжучий. Кількість додаткових компонентів в ньому не перевищує 15%.

У приватному будівництві найбільш затребуваною є марка ПЦ 400. Такий матеріал володіє достатнім рівнем міцності і може вікорістовуватіся для приготування сумішей до М350. Для стяжки в квартирах допустимо застосовувати шлакопортландцемент. Він відноситься до найбільш недорогих видів матеріалу і зазвичай використовується для замішування низькомарочні бетону, але цілком підходить для стяжки, що не вимагає підвищеної міцності.
Як маркують цемент з ГОСТ 31108-2003

Нова маркування, прописана в ГОСТ 31108-2003, вступила в силу в 2004 році. Використовуваний в даний час стандарт більш об'ємно розшифровує продукт
Найменування і склад

На відміну від старого зразка, сучасне позначення за компонентів включає в собі тільки 5 груп:

ЦЕМ I – портландцемент. У цьому стройматериале повністю відсутні будь-які добавки, а його вміст складають клінкер і до 5% технологічних присадок.
ЦЕМ II – ПЦ, що містить добавки з мінеральними компонентами. Продукт ділиться на дві категорії – А з 6-20% добавок і В, що включає 21-35% додаткових компонентів.
ЦЕМ III – шлакопортландцемент, що містить клінкер і 20% шлаку.
ЦЕМ IV – пуцолановий.
ЦЕМ V – композитний, в який можуть бути додані шлаки, вапняк або зола.

Добавки

Якщо в стару маркуванні добавки позначалися тільки у відсотках, то за сучасними стандартами їх вказують ще й буквами. Оскільки марка ЦЕМ I не має добавок, дані позначення можна зустріти тільки в наступних чотирьох групах продукту. Найбільше добавок в ЦЬОМУ II, де зустрічаються такі компоненти:

З – зола;
Мк – мікрокремнезем;
П – пуццолана;
І – вапняк;
З – сланець обпалений;
Р – глиеж;
Ш – шлак гранульований.

Спосіб розшифровки можна розглянути на прикладі. Якщо вказана марка ЦЕМ III/С, це означає, що перед вами шлакопортландцемент, в який доданий обпалений сланець.
Міцність

Наступною після складом йде категорія міцності на стиск, яку в змозі давати конкретна марка матеріалу. Як і у випадку зі старої маркуванням, цей показник визначається на підставі випробувань, проведених через 28 днів від дати замішування. Значення маркування можуть бути наступними:

22,5;
32,5;
425;
52,5.

Представлене цифри в цілому аналогічні параметрам, які були прописані в старих нормативах. Зокрема, цемент 32,5 відповідає матеріалу з показником 400 кгс/см2, а 42,5 вказує на 500 кгс/см2. Цемент може бути перевірений і на другі або сьому добу. У такому випадку розглядається його міцність при схоплюванні:

Н – нормально твердне;
Б – швидко;
М – повільно.

Фільтри
Ціна
Наявність
Контакти
+380 (68) 936-40-74
Київ, Україна
ТВОРЧІСТЬ.КИЇВ
Графік роботи
 • Понеділок
  09:0017:00
 • Вівторок
  09:0015:00
 • Середа
  09:0017:00
 • Четвер
  09:0017:00
 • Пʼятниця
  09:0015:00
 • Субота
  Вихідний
 • Неділя
  Вихідний

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner